Kezdjük a székhellyel, ami minden vállalkozó esetében kötelező. Hiszen már a létrehozáskor meg kell adni. De tulajdonképpen mi is az a székhely?
Székhely: A székhely az egyéni vállalkozó bejegyzett irodája. A bejegyzett iroda a vállalkozó levelezési címe, az a hely, ahol üzleti és hivatalos iratainak átvétele, érkeztetése, őrzése, esetleges kötelezettségeinek teljesítése történik.
Fontos információ: Az egyéni vállalkozás létrehozatalakor a székhely szerint illetékes járási hivatal (Bp esetében kerületi hivatal) 30 napon belül ellenőrzést fog folytatni: ekkor vizsgálják a megfelelő szakképesítést(ha kell), engedélyt (ha kell), valamint a címhasználati jogosságot. Mivel egyéni vállalkozóként székhelyed olyan ingatlan lehet, amely saját tulajdonodban van, vagy egyébként a használatára jogosult vagy. (akár a tulajdonosoktól kapott engedély által). Ha megváltoztatod a székhelyed, akkor természetesen az új ingatlanra vonatkozóan is kérheti a hivatal a címhasználat igazolását.
A következőkben pedig a telephely és fióktelep kérdésköreivel foglalkozunk.
Telephely: A vállalkozó telephelye a tevékenység gyakorlásának helye, amely a vállalkozás székhelyétől eltérő helyen, DE azonos településen található.
Fióktelep: A vállalkozó fióktelepe olyan telephely, amely más településen van, mint a székhely. (külföldön lévő fióktelep esetében más országban)
+1 Jó ha tudod:
Ha olyan tevékenységet szeretnél gyakorolni egyéni vállalkozóként, amely bejelentés vagy engedélyköteles, akkor csak a bejelentés megtételét követően, vagy az engedély birtokában teheted meg. Ha több telephelyed/fiókteleped van, a képesítési követelményekre vonatkozó előírásokat minden egyes telephelyen és fióktelepen érvényesíteni kell. Ha pedig megszüntetni akarsz olyan fióktelepet vagy telephelyet, amelyen bejelentés-köteles vagy engedélyköteles tevékenységet folytattál, akkor a megszűnést is köteles vagy bejelenteni. (annak a hatóságnak, akitől kaptad az engedélyt)
Megjegyzések
0 megjegyzés
Kérjük, Belépés után hagyjon megjegyzést.